MIXED DOUBLE

Kategori: 
Danske Mesterskaber for Veteran

30/35 år
1981: Birthe Larsen/Johnny Rasmussen, Skelgården/MK 31
1982: Gudrun Kahns/Palle Nielsen, Esbjerg
1983: Birthe Larsen/Johnny Rasmussen, Skelgården/MK 31
1984: Else Sørensen/Niels Ramberg, MK 31/Virum-Sorgenfri
1985: Else Sørensen/Niels Ramberg, MK 31/Virum-Sorgenfri
1986: Else Sørensen/Niels Poulsen, MK 31/Sporvejene
1987: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1988: Britt Møller/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1989: Sonja Heesche-Andersen/Finn Larsen, Holsted
1990: Susanne Pedersen/Peter Fredberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1991: Britt Møller/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1992: Annie Ramberg/Flemming Vollertzen, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1993: Susanne Pedersen/Peter Fredberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1994: Jette Hansen/Tommy Samsing, Sisu/MBK
1995: Susanne Pedersen/Peter Fredberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1996: Annie Ramberg/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1997: Annie Ramberg/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1998: Annie Ramberg/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1999: Karin Kruse/Jan Hansen, Hørning/Brønshøj
2000: Annie Ramberg/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
2001: Annie Ramberg/Niels Ramberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
2002: Charlotte Polk/Knud Brunbjerg, OB
2003: Pia Nissen/Søren Eriksen, Ballerup/Brønshøj
2004: Pia Nissen/Søren Eriksen, Ballerup/Brønshøj
2005: Tina Appel/Jan Søndergaard, Vedbæk/Slagelse 
2006: Gitte Steffensen/Jan Risom, Broager/HVKI
2007: Pia Nissen/Søren Eriksen, København/Brønshøj
2008-2017: Ikke afviklet
2018: Yael Schade/Henrik Hansen, Helsingør
2019: Yael Schade, Helsingør/E. Skop, Hakoah

40 år
2002: Marianne Jensen/Helge Kocman, B 77/Brønshøj
2003: Ikke afviklet
2004: Maryann Allingham/Oscar Søndberg, Randers
2005: Maryann Allingham/Oscar Søndberg, Randers 
2006: Maryann Allingham/Oscar Søndberg, Randers
2007: Merete Juel Hall/Niels Ramberg, Virum-Sorgenfri
2008: Maryann Allingham/Oscar Søndberg, Randers
2009: Maryann Allingham/Oscar Søndberg, Randers
2010: Susanne Høgsberg/Henrik Vendelbo, Virum-Sorgenfri
2011: Susanne Høgsberg/Henrik Vendelbo, Virum-Sorgenfri/Roskilde
2012: Pia Hansen/Brian Ganzhorn, Virum-Sorgenfri/Skensved
2013: Bente Høxbro/Henrik Vendelbo, Skive/Virum
2014: Anja Bech Jensen/Henrik Vendelbo, Helsingør/Virum
2015: Betina Bechersdahl/Henrik Vendelbo, Hillerød/Virum
2016: Anja Bech Jensen/Dennis Rasmussen, Fredensborg/Herlev
2017: Anja Bech Jensen/Dennis Rasmussen, Fredensborg/Herlev
2018: Mette K. Nielsen/Henrik Vendelbo, OB/Virum
2019: Sabine Borre Larsen/Frank Gyldskov-Redke, Herlev

45 år
1985: Bente Utoft/Jørgen Rasmussen, MK 31
1986: Bente Utoft/Ali El Sammaa, MK 31/Sporvejene
1987: Bente Utoft/Ali El Sammaa, MK 31/Sporvejene
1988: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1989: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1990: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1991: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1992: Else Sørensen/Jørgen Erichsen, MK 31
1993: Else Sørensen/Johnny Rasmussen, MK 31
1995: Gudrun Kahns/Pouel Gross, Esbjerg
1996: Lise Glud/Jens Ole Eriksen, NFBTK/Albertslund
1997: Kirsten Lyngholm/Keld Lyngholm, CIF
1998: Jette Qvist/Benno Werge, Tårnby/Battet/Randers
1999: Susanne Pedersen/Peter Fredberg, Hillerød/Virum-Sorgenfri
2001: Minna Henriksen/Jørgen B. Jensen, OB
2002-2019: Ikke afviklet

50 år
2002: Jette Qvist/Benno Werge, Amager
2003: Jette Qvist/Benno Werge, Amager
2004: Susanne Pedersen/Peter Fredberg, Ballerup/Virum-Sorgenfri
2005: Minna Henriksen/Gert Ellegaard, OB
2006-08: Ikke afviklet
2009: Susanne Høgsberg/Helge Kocman, Virum-Sorgenfri/Brønshøj
2010: Maryann Allingham/Jørgen Enevoldsen, Randers/Skalborg
2011: Maryann Allingham/Jørgen Enevoldsen, Randers
2012: Annie Ramberg/Lars Høgsberg, Ballerup/Gladsaxe
2013: Maryann Allingham/Knud Brunbjerg, Randers F./Brønderslev
2014: Charlotte Polk/Peter Bruhn, OB/Brønderslev
2015: Pia Hansen/Jørgen Enevoldsen, Virum/Skalborg
2016: Jette Vieg/Preben Larsen, Nyråd/Amager
2017: Charlotte Polk/Peter Bruhn, OB/Brønderslev
2018: Karin Kruse Rytter/Ole Rytter, OB
2019: Pia Toelhøj, Hillerød/Karsten Haumann, Tølløse

55 år
1989: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Vejle
1990: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Vejle
1991: Gudrun Nielsen/Bent Andersen, Sisu/MBK
1992: Kirsten Busk/Ebbes Jensen, Sisu/MBK
1993: Gudrun Kahns/Pouel Gross, Esbjerg
1994-95: Ikke afviklet
1996: Gudrun Kahns/Pouel Gross, Esbjerg
1997: Ikke afviklet
1998: Else Rønnow/Flemming Larsen, MK 31/Munkebo
1999: Jette Qvist/Benno Werge, Tårnby/Battet/Randers
2000: Jette Qvist/Benno Werge, Tårnby/Battet/Randers
2001: Jette Qvist/Benno Werge, Tårnby/Battet/Randers
2002-2019: Ikke afviklet

60 år
1993: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Egtved
1994: Inger Nielsen/Ernst Westphal, Sisu/MBK/BTK 61
1995: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Egtved
1996: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Egtved
1997: Gudrun Kahns/Pouel Gross, Esbjerg
1998: Gudrun Kahns/Pouel Gross, Esbjerg/MK 31
1999-2000: Ikke afviklet
2001: Else Rønnow/Johnny Rasmussen, MK 31
2002: Aase Mosumgård/Svend Erik Schrøder, ÅBV/Viby
2003: Lise Nielsen/Pouel Gross, Amager
2004: Jette Qvist/Benno Werge, Amager
2005: Jette Qvist/Benno Werge, Amager 
2006: Ikke afviklet
2007: Jette Qvist/Benno Werge, Amager
2008: Jytte Freitag/John Poulsen, Ballerup/Silkeborg BTK
2009: Gudrun Nielsen/Jens-Erik Linde, Sisu/MBK
2010: Jytte Freitag/John Poulsen, Ballerup/Søhøjlandet
2011: Jytte Freitag/John Poulsen, Ballerup/Søhøjlandet
2012: Sonja Heesche-Andersen/Finn I. Jensen, Holsted/Viby
2013: Sonja Heesche-Andersen/Finn I. Jensen, Holsted/Viby
2014: Sonja Heesche-Andersen/Finn I. Jensen, Holsted/Viby
2015: Sonja Heesche-Andersen/Finn I. Jensen, Holsted/Viby
2016: Ikke afviklet
2017: Hanne Hansen/Steen Erik Nielsen, Frederiksværk
2018: Connie Neville/Preben Larsen, Greve/Amager
2019: Maryann Allingham, Vorup/Jørgen Enevoldsen, Skalborg

65 år
1992: Ditte Sørensen/Kaj Sørensen, Bernadotteskolen
1993: Ruth Østrup/Erik Buddig, ÅBV
1994: Inge Sarbæk/Gunnar Nielsen, ÅBV
1995: Kirsten Busk/Ebbes Jensen, Sisu/MBK
1996: Gudrun Nielsen/Bent Andersen, Sisu/MBK
1997: Lissy Madsen/Thorkild Madsen, Egtved
1998: Tulle Kristensen/Thuan Nguyen-Duc, Ballerup HIC/Greve
1999: Gudrun Nielsen/Gunnar Petersen, Sisu/MBK
2000: Tulle Kristensen/Thuan Nguyen-Duc, Ballerup HIC/Greve
2001: Ikke afviklet
2002: Inger Nielsen/Gert Toft, Sisu/MBK/Vejle
2003: Gudrun Nielsen/Gert Toft, Sisu/MBK/Vejle
2004: Lise Nielsen/Pouel Groos, Amager
2005: Lise Henriksen/Pouel Gross, Amager
2006-2019: Ikke afviklet

70 år
1996: Elly Valente/Henry Vestergård, ÅBV
1997-2005: Ikke afviklet
2006: Lisa Nielsen/Pouel Gross, Amager/Alsted-Fjenneslev
2008: Ikke afviklet
2009: Annelise Dam/Keld Skov, Albertslund
2010: Annelise Dam/Ib Woidemann, Albertslund
2011: Ikke afviklet
2012: Else Rønnow/Erik Rønnow, Amager/Lejre
2013: Else Rønnow/Erik Rønnow, Amager/Lejre
2014: Lise Krejdal/Benno Werge, Nykøbing Falster/Amager
2015: Ikke afviklet
2016: Gurli Vittrup/Erling Nielsen, Gundsølille/Slagelse
2017: Else Marie Vedel/Niels Ramberg, Roskilde/Virum
2018: Else Marie Vedel/Niels Ramberg, Roskilde/Virum
2019: Else Marie Vedel/Niels Ramberg, Roskilde/Virum

Forfatter: 
Carsten Egeholt
Dato: 
08.04.2019