JUNIOR MIXED DOUBLE

Kategori: 
Danske Mesterskaber for Ungdom

1963: Brita Henriksen/Brian Petersen, Battet/Zero
1964: Else Marie Hansen/Niels Ramberg, BTK 61/Lyngby
1965: Britta Christensen/Niels Jacobsen, Virum-Sorgenfri
1966: Britta Christensen/Claus Biehl, Virum-Sorgenfri/Glostrup
1967: Britta Christensen/Claus Biehl, Virum-Sorgenfri/Glostrup
1968: Vibeke Krøll/Palle Jensen, RBC
1969: Britt Lauridsen/Bjarne Grimstrup, Husum/Brønshøj
1970: Susanne Poulsen/Jesper Theilade, Zero/Virum-Sorgenfri
1971: Britta Andersen/Søren Langhorn, Borup/Kvik Næstved
1972: Gitte Pettersson/Klaus Mygind, Borup/Gladsaxe
1973: Britta Andersen/Johnny Hansen, Borup/Frederiksværk
1974: Gitte Juhl/Johnny Hansen, Borup/Frederiksværk
1975: Mette Nørby/Jesper Eriksen, Virum/Frederiksværk
1976: Helle Jansen/Johnny Hansen, MK 31/Frederiksværk
1977: Inge Petersen/Niels Bjørkbom, OB/Svendborg
1978: Lone Jakobsen/Michael Daugaard, Zero/Brønshøj
1979: Lone Jakobsen/Michael Daugaard, Zero/Brønshøj
1980: Dorte Hauth/Claus Oxfeldt, Virum-Sorgenfri/BTK 61
1981: Christel Frederiksen/Jan Harkamp, Greve/Virum-Sorgenfri
1982: Christel Frederiksen/Jan Harkamp, Greve/Virum-Sorgenfri
1983: Pia Toelhøj/Claes Knudsen, Hillerød/VRI
1984: Pia Toelhøj/Claes Knudsen, Virum-Sorgenfri/Rughaven
1985: Pia Toelhøj/Claus Junge, Virum-Sorgenfri/Viby
1986: Anne-Karina Bastman/Flemming Sunn, BTK 61/VRI
1987: Isabel Laier/Henrik Bo Pedersen, Tåstrup
1988: Gitte Sindbjerg/Flemming Sunn, BTK 73/VRI
1989: Annette Sørensen/Jesper Mortensen, B 75/TMG
1990: Katja Leoni/Martin Christensen, BTK 61/Frem Sakskøbing
1991: Katja Leoni/Jesper Mortensen, BTK 61/Brønderslev
1992: Joan Larsen/Michael Thuesen, Ballerup/Viby
1993: Pernille Michael/Birger Vest, TPHU/BK/Viby
1994: Pernille Michael/Morten Knudsen, TPHU/BK/Virum-Sorgenfri
1995: Pia Finnemann/Morten Knudsen, Ballerup/Virum-Sorgenfri
1996: Janne Jensen/Martin Bremer, Frem Sakskøbing/Virum-Sorgenfri
1997: Karin Nielsen/Michael Maze, BTK 61/Kvik Næstved
1998: Karin Nielsen/Michael Maze, BTK 61/Kvik Næstved
1999: Rikke Jensen/Christian Larsen, Frem Sakskøbing/Brønshøj
2000: Anne Cathrine Bomann/Jesper Hougaard, Hillerød/BTK 61
2001: Rikke Jensen/Mads Skovsen, Frem Sakskøbing/Team Hørning
2002: Mie Skov/Kenn Løkkegaard, BTK 61
2003: Mie Skov/Claus Rasmussen, BTK 61/Køge Bugt
2004: Christina Refstrup/Thusi Gunam, Ballerup/Vig
2005: Kimmie Sørensen/Morten Hyrup Rasmussen, Ballerup/OB
2006: Izabell Nørlem/Kasper Sternberg, BTK 61
2007: Pernille Agerholm/Jonas Agerholm, Rønde
2008: Mie Binnerup Jacobsen/Tobias Stemann Lau, Århus/Sisu/MBK
2009: Pernille Agerholm/Alexander Schou-Jørgensen, Rønde/Århus
2010: Stefanie H. Christensen/Emil Madsen, Rønde/Sisu/MBK
2011: Simone Dueholm/Ruben S. Jensen, Greve/OB
2012: Henrietta Nielsen/Sebastian Brinch, Søhøjlandet
2013: Sofie Egeholt Bang/Kasper Michelsen, Ballerup/Brønshøj
2014: Sofie Egeholt Bang/Kasper Michelsen, Ballerup/Brønshøj
2015: Sofie Egeholt Bang/Rasmus Storkehave, Københavns BTK
2016: Nicoline Koefoed/Rasmus Kruse Mikkelsen, Hasle/Roskilde
2017: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Brønshøj
2018: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Brønshøj

Forfatter: 
Carsten Egeholt
Dato: 
20.05.2018