DAME JUNIOR SINGLE

Kategori: 
Danske Mesterskaber for Ungdom

1959: Lis Ramberg, Søllerød
1960: Lis Ramberg, Lyngby
1961: Lis Ramberg, Lyngby
1962: Brita Henriksen, Battet
1963: Brita Henriksen, Battet
1964: Brita Henriksen, Battet
1965: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri
1966: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri
1967: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri
1968: Kirsten Lyngholm, MBK
1969: Susanne Poulsen, Zero
1970: Minna Henriksen, Hep, Ringe
1971: Britta Andersen, Borup
1972: Gitte Juhl, Borup
1973: Britta Andersen, Borup
1974: Gitte Juhl, Borup
1975: Mette Nørby, Virum-Sorgenfri
1976: Birgit Crone, Zero
1977: Jette Kristoffersen, Viby
1978: Dorte Hauth, Virum-Sorgenfri
1979: Jette Kristoffersen, Viby
1980: Dorte Hauth, Virum-Sorgenfri
1981: Charlotte Polk, OB
1982: Christel Frederiksen, Greve
1983: Jeanette Nielsen, Greve
1984: Mette Dahlmann, BTK 61
1985: Anne-Karina Bastman, BTK 61
1986: Anne-Karina Bastman, BTK 61
1987: Pernille Knudsen, Sporvejene
1988: Isabel Laier, Tåstrup
1989: Annette Sørensen, B 75
1990: Trine Schou, Tåstrup
1991: Sabine Borre, Frem Sakskøbing
1992: Sabine Borre, Frem Sakskøbing
1993: Pernille Michael, TPHU/BK
1994: Pernille Michael, TPHU/BK
1995: Sabine Borre, Frem Sakskøbing
1996: Sabine Borre, Frem Sakskøbing
1997: Karin Nielsen, BTK 61
1998: Michelle Nielsen, Frem Sakskøbing
1999: Anne Catrine Bomann, Hillerød
2000: Anne Catrine Bomann, Hillerød
2001: Anne Catrine Bomann, Hillerød
2002: Mie Skov, BTK 61
2003: Mie Skov, BTK 61
2004: Pernille Søndergaard, Team Hørning
2005: Pernille Søndergaard, Team Hørning
2006: Pernille Agerholm, Rønde
2007: Kimmie Sørensen, Albertslund
2008: Pernille Agerholm, Rønde
2009: Pernille Agerholm, Rønde
2010: Mie Binnerup Jacobsen, Århus
2011: Stefanie Harbo Christensen, Sisu/MBK
2012: Sofie Egeholt Bang, Ballerup
2013: Nicoline Koefoed, Bornholm BTK
2014: Sophie Walløe, Ballerup
2015: Sophie Walløe, Brønshøj
2016: Sophie Walløe, Brønshøj
2017: Sophie Walløe, Brønshøj
2018: Sophie Walløe, Brønshøj

Forfatter: 
Carsten Egeholt
Dato: 
20.05.2018