Administration

 

 Bordtennis Danmark (BTDK)
 Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
 DK-2605 Brøndby
 Stiftet 16. januar 1943
 Telefon 43 26 21 12  
 Mail: btdk@bordtennisdanmark.dk
 Peter Busck-Nielsen
 Sekretariatsleder 
 Født: 18. marts 1958
 Telefon 43 26 21 12 / 26 17 15 24
 Mail: peter.busck@bordtennisdanmark.dk

Daglig leder
Sekretær for Bestyrelsen, Portalgruppen og Appeludvalg
Arbejder bl.a. med økonomistyring
Læs mere her 

 Carsten Egeholt
 Webmaster og sekretariatsmedarbejder 
 Født: 6. marts 1965
 Telefon 43 26 21 11 / 27 26 06 09
 Mail: carsten.egeholt@bordtennisdanmark.dk

Hjemmeside (nyheder, artikler, kalender, statistik, landshold, regler, parasport, veteran, referater fra udvalg, klubskifter og B-licenser, portalspørgsmål, diverse links). Danmarksturnering (fastlæggelse  og oprettelse af kampe). Læs mere her

 Jeppe Damsgaard
 Udviklingskonsulent 
 Født: 11. oktober 1987
 Telefon 43 26 21 17 / 20 42 78 87
 Mail: jeppe.damsgaard@bordtennisdanmark.dk

Klubudviklingskonsulent:
 - Yder assistance til klubber ift. klubledelse, organisationsudvikling, medlemsrekruttering, trænerudvikling o.lign.

Konsulent for træneruddannelse:
 - Administrativ planlægning af kursusafholdelse.
 - Sparring for Uddannelsesudvalget, heri udvikling af træneruddannelse.

Delvist projektansvarlig (sammen med Lars-Henrik Sloth) på Spor 2 i strategiaftalen omhandlende Regionale Udviklingsmiljøer:
 - Samarbejde med regionsklubber omkring etableringen og driften af de regionale udviklingsmiljøer.
 - Samarbejde med regionsklubberne omkring udvikling af trænere.

 Poul Danborg
 Udviklingskonsulent 
 Født: 10. december 1966
 Telefon 43 26 21 18 / 24 95 40 10
 Mail: poul.danborg@bordtennisdanmark.dk
 Pimært projektleder på Skole OL.
 Er i øvrigt konsulent for:
  - Veteranudvalget herunder projekt BAT60+ 
 
 Nanna Christina Smidt
 SoMe medarbejder
 Født: 30. november 1988
 Mobil: 60 16 08 22
 Mail: nannachristina@live.dk
 Læs mere om Nanna her
 Lars-Henrik Sloth
 Administrativ koordinator
 Født: 5. maj 1966
 Telefon: 60 66 77 00
 Mail: lhsloth@post.tele.dk
Administrativ koordinator for BTDKs regionale udviklingsmiljøer, træningslejre, spotkurser og ungdomsspilleres deltagelse i internationale stævner.
 Linus Mernsten
 Områdeansvarlig for herre seniorer 
 Født: 22. maj 1967
 Telefon +46 72 301 41 11
 Mail: linus.mernsten@bordtennisdanmark.dk
 
 Arne Madsen
 Pressechef 
 Født: 14. maj 1950
 Telefon 54 85 86 15 / 21 70 49 28
 Mail: arne.madsen@bordtennisdanmark.dk