Administration

 

 Dansk BordTennis Union (DBTU)
 Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
 DK-2605 Brøndby
 Stiftet 16. januar 1943
 Telefon 43 26 21 12  
 E-mail: dbtu@dbtu.dk
 
 Peter Busck-Nielsen
 Sekretariatsleder 
 Født: 18. marts 1958
 Telefon 43 26 21 12 / 26 17 15 24
 E-mail: peter.busck@dbtu.dk

 Daglig leder
 Sekretær for Bestyrelsen, Portalgruppen og  Appeludvalg
 Arbejder bl.a. med økonomistyring
 Læs mere her 

 Carsten Egeholt
 Webmaster og sekretariatsmedarbejder 
 Født: 6. marts 1965
 Telefon 43 26 21 11 / 27 26 06 09
 E-mail: carsten.egeholt@dbtu.dk

Hjemmeside (nyheder, artikler, kalender, statistik, landshold, regler, parasport, veteran, referater fra udvalg, klubskifter og B-licenser, portalspørgsmål, diverse links). Danmarksturnering (fastlæggelse  og oprettelse af kampe). Læs mere her

 Jeppe Damsgaard
 Udviklingskonsulent 
 Født: 11. oktober 1987
 Telefon 43 26 21 17 / 20 42 78 87
 E-mail: jeppe.damsgaard@dbtu.dk

Klubudviklingskonsulent.
Træneruddannelse.
Konsulent for Uddannelsesudvalget.
Konsulent for Eliteudvalgets arbejde med Regionale Talentmiljøer.

 Poul Danborg
 Udviklingskonsulent 
 Født: 10. december 1966
 Telefon 43 26 21 18 / 24 95 40 10
 E-mail: poul.danborg@dbtu.dk
 Pimært projektleder på Skole OL.
 Er i øvrigt konsulent for:
 - Uddannelsesudvalget
 - Veteranudvalget herunder projekt BAT60+ 
 - ØBTU's og BBTU's område.
 Nanna Christina Smidt
 SoMe medarbejder
 Født: 30. november 1988
 Mobil: 60 16 08 22
 E-mail: nannachristina@live.dk
 Ansat fra 1/6-2018 til 31/12-2018
 Læs mere om Nanna her
 Rasmus Jespersen
 Ansvarlig for dameseniorlandsholdet
 Født: 18. oktober 1980
 Telefon: 22 70 70 63
 E-mail: rasjespersen@gmail.com
 Læs mere om Rasmus her
 Linus Mernsten
 Områdeansvarlig for herre seniorer 
 Født: 22. maj 1967
 Telefon +46 72 301 41 11
 E-mail: linus.mernsten@dbtu.dk
 
 Arne Madsen
 Pressechef 
 Født: 14. maj 1950
 Telefon 54 85 86 15 / 21 70 49 28
 E-mail: arne.madsen@dbtu.dk